poniedziałek, 11 maja 2026

Frywolitkowo zakładkowo 8/26 i 9/26

W zabawie Małe Dekoracje 2026, wykonujemy różne drobiazgi mogące coś dekorować, ozdabiać.
Zakładki, to jedne z drobiazgów dekoracyjnych. 
Co prawda, nie dekorują one ani stołu, ani ściany, ale są małą dekoracją książek.

Jak zawsze, jedna wytyczna (nr 3) jest stała, a dwie pozostałe są zmienne i w maju wygląda to tak: 

1. Cytat:
"Nie ma czegoś takiego jak zły pomysł, zawsze natomiast istnieje pomysł lepszy". - C. Samuel Micklus

2. Kolor - czerwień makowa i błękit nieba

3. Dowolna praca - dekoracja mała, duża lub element dekoracyjny ze wskazaniem jego przeznaczenia. 

Czółenka są obecnie moją alternatywą na wieczory bez haftowania.
A skoro czółenka, to ostatnio przybywa zakładek i dzisiaj przedstawiam dwie, które z pewnością są małymi dekoracjami do książek. 


Jak widać, wzorek należy do tych prostych - kółeczka i łuczki.


Wykonywanie zakładek tym wzorkiem nie wymaga dużej koncentracji i dlatego przyjemnie się je supła.
 

Tę zakładkę można by podpiąć pod kolor, ale nie jest to błękit, bo trochę za ciemny ten kolor, więc ta również pozostaje jako dekoracja mała.


Obie zakładki zakończyłam ogonkami z kółeczek odwróconych.


Zakładki pojawią się w majowej galerii zabawy, a tymczasem zapraszam do odwiedzenia  galerii kwietniowej - TUTAJ


Wszystkie frywolitkowe prace wykonane od początku roku w tej zabawie. 


Dziękuję za każde pozostawione słowo w komentarzu. :)  

24 komentarze:

  1. Przepiękne Twoje zakładki i inne prace frywolitkowe. Pozdrawiam Ela

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne :) Mam w swojej kolekcji frywolitkową zakładkę, podziwiam precyzję wykonania. Ja chwilowo odpadłam z szycia filcu, ale postaram się nadrobić. Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ewinko - dziękuję :)
      Będę czekać :)
      Pozdrawiam ciepło

      Usuń
  3. Zakładki są cudne. Podziwiam wciąż Twoją "przygodę" z frywolitką

    OdpowiedzUsuń
  4. Nie przepadam za frywolitkowymi zakładkami do książek, wolę ta wyszywane, ale jak wiesz na punkcie zakładek mam niezłego świra, gromadzę wszystkie !! te Twoje frywolitkowe też, ale na co dzień ich nie używam. Piękne są i zdecydowanie uwalniają czółenka na większe prace !!
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  5. Są cudowne, nie wiem czy prosty czy trudny splot ale robią wrażenie, pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Urszulo - dziękuję :)
      W tej technice, to są najprostsze elementy.
      Pozdrawiam ciepło

      Usuń
  6. Piękne zakładki lubię takie niteczkowe bo są miękkie a czytam przeważnie w łóżku 😀 pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  7. Piękne zakładki i jak wiadomo -zakładek nigdy nie jest za dużo;) Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Anetto - dziękuję :)
      Prawda - nigdy nie za dużo. :)
      Pozdrawiam ciepło

      Usuń
  8. Your bookmarks are always lovely!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Muskaan - dziękuję :)
      Zawsze staram się, by się podobały. :)
      Pozdrawiam ciepło

      Usuń
  9. Śliczne zakładki 🙂 też zrobiłam ich całkiem sporo i wszystkie poszły w dobre ręce 🙂
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Marylo - dziękuję :)
      Lubię robić zakładki, gdy nie mam nic innego do zrobienia albo jako odskocznię od haftów.
      Pozdrawiam ciepło

      Usuń
  10. Śliczne zakładki. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  11. Nie wierzę, że nie zostawiłam tu jeszcze swojego komentarza! Piękne zakładki, ta kolorowa jest jeszcze bardziej urocza :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Leacathy - dziękuję :)
      Różnie bywa z komentarzami ale Twojego nie było nawet w spamie.
      Pozdrawiam ciepło

      Usuń
  12. Kolejne cudowne frywolitkowe zakładki.

    OdpowiedzUsuń